تولید ناب

مطالب دیگر:
🔥دانلود متن کامل پروژه رشته حقوق با موضوع احاله در حقوق بين اللل خصوصي🔥ادد کردن هزاران ممبر واقعی در روز🔥آموزش تصویری و عملی زبان بدن🔥رازهای زبان بدن در ارتباط با مشتری🔥دانلود پروژه رشته حقوق با موضوع جزييات لايحه اجراي سياست‌هاي اصل 44🔥دانلود پروژه کارشناسی رشته حقوق با موضوع اصول مخالفتهاي قضايي🔥جایگاه منافع عمومي در نظام حقوق مالكيت ادبي وهنري🔥قانون مجازات اسلامی جدید🔥دانلود پارپوینت آموزش کروکی در معماری🔥طراحی مدل ارزیابی عملکرد مدارس ابتدایی بر اساس شاخص های مدل تعالی سازمانی و وزن دهی مدل با روش : SWARA🔥اثر رفتار گزارشگری مدیریتی بر محافظه کاری حسابداری(تعدادصفحات:14)🔥کتاب راهکارهای هکر ویرایش دوم🔥بدنسازی رشد سریع عضلات فقط در دو هفته🔥جزوه زبان خارجی متون اسلامی کارشناسی ارشد رشته الهیات🔥آموزش ترفندهای ویندوز ایت 8🔥قفل کن فوق حرفه ای بسیار قدرتمند🔥دانلود متن کامل پروژه کارشناسی رشته حقوق با موضوع قاعده اضطرار🔥تاثیر محافظهکاری بر اقلام تعهدی و بازده سهام(تعداد صفحات:18)🔥بررسی رابطه بین اندازه شرکت وکیفیت افشابرنوسانات بازده سهامدر شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران(تعداد صفحات:17)🔥دانلود متن کامل پروژه کارشناسی رشته حقوق با موضوع امنيت ملي🔥دانلود پروژه کارشناسی رشته حقوق با موضوع انتخابات رياست جمهوري🔥آموزش رنگ روغن🔥اندیشه اسلامی یک (مولف :آیت الله جعفر سبحانی و دکتر محمد محمدرضایی)🔥دانلود پاورپوینت طراحی توربین های پلتن-تعداد صفحات 30 اسلاید🔥دانلود پروژه طراحی جرثقیل های ستونی بازویی‎ (فرمت فایل word وباقابلیت ویرایش)تعداد صفحات 69
تولید ناب|47061340|lfb|لینک مستقیم|اِل اف|
جوینده گرامی در این پست شما فایل با عنوان تولید ناب را مشاهده می نمایید.

مقدمهدو انقلاب در ابتدا و انتهای قرن بیستم رخ داد انقلاب آغازین همانا ظهور تولید انبوه و پایان عصر تولید دستی است و انقلاب پایانی ظهور ناب و خاتمه یافتن عصر تولید انبوه است اکنون جهان در آستانه عصری جدید به سر می برد، عصری که در آن دگرگونی شیوه های تولید محصولات و ساخته های بشر چهره زندگی او را یکسره دگرگون خواهدکرد


مشخصات فایل
تعداد صفحات21حجم0/24 کیلوبایت فرمت فایل اصلیdoc
توضیحات کامل
تولید دستی

یک تولیدگر دستی از کارگران بسیار ماهر و ابزارهای ساده اما انعطاف پذیر استفاده می کند تا دقیقا آنچه را بسازد که مشتری میخواهد. یعنی یک واحد در یک زمان برخی مشخصه های تولید دستی عبارتند از:

1 - وجود نیروی کاری ماهر;

2 - وجود سازماندهی بسیار غیرمتمرکز;

3 - به کارگیری ابزارآلات ماشینی چندکاره ;

4 - حجم بسیار پایین تولید.

همچنین از ضعفهای تولید دستی این است که قیمت محصول بالا بوده و در صورت افزایش حجم تولید، قیمت پایین نمی آید. (امروزه در مورد ماهواره ها و سفینه های فضایی که برجسته ترین تولیدات دستی هستند همین مشکل وجود دارد).

از مشکلات دیگر تولیدکنندگان دستی این است که معمولا فاقد آن سرمایه مالی وانسانی کافی هستند که به دنبال نوآوریها و پیشرفتهای اساسی باشند چرا که پیشرفت واقعی در دانش فنی مستلزم تحقیق و پژوهش سازمان یافته است .

اما بااین حال محصولات دستی و سفارشی همچنان بازار خود را حفظ کرده است چرا که برخی از مشتریان نیازها و سلیقه های خاصی دارند که فقط این شیوه تولیدی پاسخگوی نیازهای آنهاست . اما در دهه 1990 برای شرکتهای تولیدکننده دستی ، تهدیددیگری از جانب شرکتهای تولیدکننده ناب ، به ویژه شرکتهای ژاپنی آغاز شده است و آن تهدید این است که تولیدگران ناب در تعقیب آن بخشی از بازار هستند که تاکنون درانحصار تولیدگران دستی بوده است . برای مثال ، شرکت هوندا با اتومبیلهای ورزشی (NS-x) با بدنه آلومینیومی خود حمله مستقیمی به بازار خودروهای ورزشی (FERRARI) کرده است .

تولید انبوه

تولیدگر انبوه در طراحی محصولات از متخصصان ماهر استفاده می کند، اما این محصولات توسط کارگران غیرماهر ساخته می شوند که ماشین آلات گران و تک منظوره راهدایت می کنند. این محصولات همشکل ماشینی ، در حجم بسیار بالا تولید می شوند. ازآنجا که تولید محصول جدید محتاج تغییر کل سیستم است ، بسی گرانتر از محصول قبلی خواهد شد. از این رو تولیدکننده انبوه تا جایی که ممکن باشد، از نوآوری در طرح خودداری می کند. در نتیجه اینکه محصول ، به قیمت از دست رفتن تنوع و به دلیل وجودروشهای کاری که برای کارکنان کسالت بار است ، ارزانتر در اختیار خریدار قرار می گیرد.برخی از مشخصه های تولید انبوه عبارتند از:


"